Je na světě...

8.8.2020...to se tak umí někdo narodit! Vlastně něco. Má druhá kniha fejetonů Barevné tóny duše. Příběhy, črty, glosy " Ze dna moří" a "Z vrcholků hor" jsou barevné kamínky různých tvarů a velikostí, které jsem posbírala na svých cestách všude tam, kde to mám ráda a kde jsem sobě blíž. Umím psát jen o tom, co jsem prožila, a tak si můžete být jisti, že všechno je pravda pravdoucí, byť občas okořeněná sarkasmem a dochucená kapkou humoru a nadsázky. Nadhled musí být, i když nám to šplhání do výšin dá někdy pěkně zabrat. Barevné tóny duše je spojení dvou léčivých pramenů v jeden. Spojení slova a kresby.

Velké poděkování mé rodině, která mi držela nejeden palec. A to největší poděkování mému příteli Petrovi, který mou rozletělou duši bez řádu a pravidel dokázal usměrnit natolik, že jsme spolu vydali knížku. Je krásná. Jako každé miminko v očích svých rodičů.

Nad kolíbkou jsme se setkali 13. září 2020, kdy se v Městském muzeu v Mimoni konala výstava mých intuitivních kreseb Blízko je do nebe. Sudičky, kmotřičky byly s láskou oslovené. Tedy blízké kamarádky Miládka, Romanka, Markéta a Gábi a kamarád Pavel. A pokud se vyplní vše, co knížce dali do vínku, pak to bude šťastná kniha. Byl to překrásný večer plný nádherných emocí. Chyběla mi tu moje Regí, se kterou jsem spoustu příhod prožila, ta mi držela palce z Haagu a chyběl také můj milovaný básník Jiří Žáček, který napsal ke knize veršovanou předmluvu.

Knihu Barevné tóny duše jsem věnovala mým dcerám, blízkým duším, kterým jsem dala život a od kterých se nyní učím pohledu na svět z jejich perspektivy. Jsou mi velkou inspirací na mé cestě. 

Mea Rei